francúzske poobedie/aprèm française


FRANCÚZSKE POOBEDIE

...je pravidelné stretnutie pre ľudí, ktorých zaujíma francúzska kultúra a jazyk. Stretávame sa pri čaji či citronáde každé dva týždne v Krajskej knižnici v Žiline. Zúčastniť sa môže ktokoľvek, vstup je voľný a zdarma. Poobedia sa zúčastňujú aj Francúzi, ktorí žijú na Slovensku, čo je pre zúčastnených výhodou z hľadiska jazykového a zároveň obohatením po kultúrnej stránke. Rozoberáme rôzne témy, od literatúry, umenia, diania vo svete, po hranie hier na rozvoj jazykových kompetencií. Každý môže vyjadriť svoj názor, prísť s témou na debatu, či sa len zúčastniť a posedieť si s nami v príjemnej a nenútenej atmosfére.
________________________________________________________________
 
APRÈM FRANÇAISE

Ce sont des rencontres régulières pour des personnes interessées par la culture et la langue françaises. Tout le monde peut y venir. Elles ont lieu une semaine sur deux à la bibliothèque régionale de Žilina, qui demeure un de nos partenaires privililégiés depuis la naissance de l'association. En plus du public local, des françophones natifs y participent. De nombreux sujets y sont abordés au cours de discusssions amicales et riches. On trouve là une occasion de partager ses opinions et ses expériences, d'élargir ses connaissances, d'échanger ses idées, sa culture et de perfectionner son Français ou son Slovaque dans une ambiance chaleureuse. L'entrée est libre et gratuite.

1 komentár:

  1. Vďaka aprem som spoznala super ľudí. Aj keď som mávala vyučovanie od siedmej do štvrtej, tak som sem vždy chodievala, lebo sa mi to veľmi páčilo. Môžem len doporučiť.

    OdpovedaťOdstrániť